Observera att du behöver logga in som medlem för att kunna ta del av allt innehåll.
3465 träffar
-
Vi har flera filialkontor – kan alla nyttja våra abonnemang?
Fråga -
Vilket operativsystem behöver jag ha?
Fråga -
Skapa nytt kompetensområde
Fråga -
Får beställaren anlita någon annan för att utföra ÄTA-arbeten?
Fråga Fråga: Vi är underentreprenör åt ett byggbolag och ska utföra elinstallationerna i en nyproduktion av ett bostadshus. Det är en totalentreprenad och ABT 06 gäller mellan oss. Nu visar det sig att vår beställare har kontaktat en konkurrent till oss för att montera ytterbelysning på cykelgaraget på innergården. Det glömde man att ta med i handlingarna när vi handlades upp, men nu tycker beställaren att det blir för dyrt att anlita oss för det här jobbet. Kan beställaren verkligen göra så? -
Hur vet jag när mallarna är uppdaterade?
Fråga -
Möte om klimatet med statsministern och bostadsministern
NyhetInstallatörsföretagen har träffat statsministern och bostadsministern. Samtalet handlade bland annat om klimatutmaningen och bristen på medarbetare i branschen. Vid mötet närvarade även arbetsmarknads- och utbildningsministrarna.
-
I vilka versioner av Office fungerar mallarna i?
Fråga -
Vart hittar jag vad vårt företag har för tjänster?
Fråga -
Hur får andra medarbetare tillgång till samma tjänst som jag har?
Fråga -
Jag kommer inte åt alla mallar som visas på översikt dokumentlista
Fråga Om du inte är inloggad på hemsidan så visas samtliga mallar med hänglås. Loggar du in och hänglås visas, betyder det att du inte har abonnemang på just den tjänsten.
Köp
Uppgradera
Du har inte det här paketet och behöver uppgradera ditt befintliga paket.
Uppgradera