Hoppa till innehåll
Rensa söktext och filter

Observera att du behöver logga in som medlem för att kunna ta del av allt innehåll.

Ämnen
Innehållstyper
Årtal

3464 träffar

  1. Framtidens_fastighetsnat.pdf pdf

  2. fastighetsnat-webb-2021-12-14.pdf pdf

  3. Viktigt med arbetsplatsanmälan för ventilationsinstallatörer

    Nyhet

    Byggnads gör löpande kontroller gällande avtalsefterlevnad. En punkt i Plåt- och ventilationsavtalet som är lätt att missa finns i §11 punkt 1 gällande Arbetsplatsanmälan.

  4. Se över företagets ekonomi

    Webbsida Har du koll på företagets kostnader och likviditet? Har ni avtals som kan omförhandlas? Finns det pengar att spara?
  5. Mallar för anställning - nya LAS - oktober 2022

    Nyhet

    Med anledning av ändringar i lagen om anställningsskydd (LAS) den 1 oktober 2022 har flertalet mallar rörande anställning uppdaterats.

  6. EIO Q Ledningssystem pdf

  7. I vilka versioner av Office fungerar mallarna i?

    Fråga MS Office 365, MS Office 2016 och MS Office 2010. För dig som har Office 365, krävs lokalinstallation av Word för att makron i mallarna skall fungera.
  8. Vilket operativsystem behöver jag ha?

    Fråga Vi rekommenderar någon av de senaste två versionerna av operativsystemen Windows eller OS.
  9. Jag kommer inte åt alla mallar som visas på översikt dokumentlista

    Fråga Om du inte är inloggad på hemsidan så visas samtliga mallar med hänglås. Loggar du in och hänglås visas, betyder det att du inte har abonnemang på just den tjänsten.
  10. Jag är medlem men kommer inte åt vissa mallar

    Fråga Som medlem har du tillgång till våra medlemsmallar (ex. mallar inom anställning, miljö och arbetsmiljö). Övriga mallar kräver att du har ett årsabonnemang ex. BAS alt. Plus. Under produkter och tjänster, kan du läsa mer om vilka tjänster vi erbjuder samt vilka mallar som ingår i resp. paket/tjänst. https://www.installatorsforetagen.se/produkter-tjanster/in-dokumentmallar/om-tjansten
Föregående sida Du är på sidan 168 av 347 Nästa sida